26 листопада
Завантажити ще
back icon

Ілон Маск, Піт Хегсет, Вівек Рамасвамі - команда Трампа: без «яструбів», але з «миротворцями»

Ілон Маск, Піт Хегсет, Вівек Рамасвамі - команда Трампа: без «яструбів», але з «миротворцями»
Фото: ФБ Дональда Трампа

Дональд Трамп ще задовго до своєї інавгурації почав формувати майбутню команду. Ці люди разом з ним будуватимуть внутрішню та зовнішню політику США, що важливо і для України. Трамп має близько 75 днів до інавгурації (20 січня 2025 року), щоб визначитися з кадровими рішеннями. Які прізвища вже прозвучали і чого від них варто очікувати – у матеріалі Коротко про.

Держсекретарем США стане поміркований прихильник України

Так, одна з ключових фігур – Держсекретар США. Ним стане Марко Рубіо, сенатор від Флориди, віцеголова комітету з питань розвідки та старший член комітету з питань міжнародних відносин. Майбутнього держсекретаря наступного року має затвердити Конгрес.

Марко Рубіо завжди належав до того крила республіканців, які підтримували Україну. Він голосував за пакет допомоги Україні 2024 року та наполягав на важливості її підтримки і навіть публічно критикував однопартійців за сумнів у необхідності допомагати Україні. Але тепер він бореться за припинення війни в нашій країні, бо вважає, що вона «зайшла в глухий кут».

«Я думаю, що українці були неймовірно хоробрими та сильними, коли протистояли Росії. Але зрештою те, що ми тут фінансуємо, - це патова війна, і вона має бути доведена до кінця», - сказав Рубіо кілька днів тому.

Рубіо також схвалив обережність Трампа щодо військових витрат на оборону Європи. «У ХХІ столітті Європа має взяти на себе провідну роль у Європі. Німеччина, Франція та Великобританія більш ніж здатні керувати своїми відносинами із воюючою країною на Сході, озброєною ядерною зброєю», - вважає він.

Рубіо підтримав кілька законодавчих актів, спрямованих на обмеження політичної та економічної влади Китаю. 2020 року Пекін ввів санкції проти Рубіо.

Марко Рубіо був прихильником України, але зараз просто хоче припинення війни. Фото: x.com/marcorubio

Марко Рубіо був прихильником України, але зараз просто хоче припинення війни. Фото: x.com/marcorubio

Майбутній радник Трампа з нацбезпеки не хоче фінансувати Україну

Інший вихідець із Флориди та і людина обрана Трампом на місце радника з нацбезпеки – конгресмен у Палаті представників Майк Уолтц. Він - відставний офіцер спецназу, який працював в офісі віцепрезидента Діка Чейні за президента Буша-молодшого. Один із найзапекліших критиків Китаю в Конгресі і раніше виступав за безстрокову військову присутність США в Афганістані.

На початку повномасштабного вторгнення в Україну Уолтц закликав адміністрацію Байдена забезпечити стабільне постачання зброї та вибухівки українським силам, щоб ми могли атакувати російські лінії постачання. Але зараз Уолтц все більше переймає риторику Трампа про роль військового альянсу НАТО, запитуючи, чому його країни-члени не роблять більше для протидії Росії та зміцнення своєї оборони.

«У нас буде та сама розмова і наступного року: «Американці, залазьте глибше у свої кишені, тому що європейські політики не можуть і не змушуватимуть своїх людей залазити глибше у свої кишені (для допомоги Україні. – Ред.). Це вигідна угода для них. Це погана угода для американського народу», – заявляв він.

Радник національної безпеки - старший помічник президента, який координує політику національної безпеки в уряді США, працюючи з вищим керівництвом у кількох агентствах. Хоча ця посада не входить до кабінету президента і не вимагає затвердження Сенатом, вона часто супроводжується значними повноваженнями.

Майк Уолтц також ратує за те, що безпеку Європи має забезпечувати сама Європа. Фото: waltz.house.gov

Майк Уолтц також ратує за те, що безпеку Європи має забезпечувати сама Європа. Фото: waltz.house.gov

Ілон Маск – «сірий кардинал» без портфеля

Найбагатша людина світу від важливих посад відмовилася, але, зважаючи на все, буде дуже впливовою фігурою в оточенні Трампа. Про це говорить хоча б той факт, що нещодавно він брав участь у телефонній розмові Дональда Трампа із президентом України Володимиром Зеленським та президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Під час розмови із Зеленським Трамп навіть передав трубку Маску. Адже спілкування з президентом іншої країни - це прерогатива переважно Держсекретаря США чи радника з нацбезпеки.

Крім цього, вже зараз впливові члени Конгресу США від Республіканської партії підлещуються до Маска, таким чином намагаючись зміцнити свої позиції в очах обраного президента Дональда Трампа.

ABC News повідомляє, що за інформацією численних джерел, Маск регулярно відвідує маєток Трампа в Мар-а-Лаго у Флориді, також він активно залучений до ключових зустрічей та консультацій.

ABC пише, що Ілон Маск не лише консультує Трампа з кадрових питань, а й має близькі стосунки із його родиною. Так, він був присутній на сімейному фото під час виборчої ночі, спілкувався за вечерею з Меланією Трамп, а також проводив вихідні за грою у гольф разом із родиною Трампа.

Все це разом свідчить про великий вплив Ілона Маска на майбутню адміністрацію. Він дуже багато зробив для перемоги Дональда Трампа та фінансування його кампанії, інвестуючи в неї десятки мільйонів доларів та просуваючи Трампа у своїй соцмережі Х. Трамп у відповідь готовий був запропонувати йому місце в уряді та своєму оточенні. Але сам Маск, за даними ЗМІ, не зацікавлений у офіційній роботі в адміністрації.

Офіційно Маск керуватиме Міністерством підвищення ефективності уряду (DOGE) при новій адміністрації Дональда Трампа. Примітно, що разом із ним у цій структурі працюватиме ще один американський мільярдер та відвертий симпатик Путіна Вівек Рамасвамі, який хоче скасувати санкції проти Росії.

"Ці чудові американці прокладуть шлях до того, щоб моя адміністрація позбавилася урядової бюрократії, скоротила надмірне регулювання, скоротила марнотратні витрати і реструктуризувала федеральні відомства", - сказав Дональд Трамп.

Ілон Маск активно підтримував Трампа під час виборчої кампанії. Фото: ФБ Дональд Трамп

Ілон Маск активно підтримував Трампа під час виборчої кампанії. Фото: ФБ Дональд Трамп

Главою ФБР може стати «мисливець на відьом», а Пентагоном керуватиме журналіст

Кеш Патель відрізняється радикальними поглядами та різкими висловлюваннями. Фото: defense.gov

Кеш Патель відрізняється радикальними поглядами та різкими висловлюваннями. Фото: defense.gov

Трамп назвав також керівників силового блоку. Директором ФБР стане Кеш Патель. Раніше він працював у Раді нацбезпеки США та в Палаті представників Конгресу, був старшим радником директора Національної розвідки. Наприкінці першого президентства Трампа працював начальником штабу міністра оборони. 

Патель давно відомий критикою Мін'юсту, ФБР та ЦРУ. У своїх мемуарах він закликав провести "загальну чистку" у міністерстві та ФБР, звільнити багатьох представників керівництва та переслідувати за законом тих, хто, на його думку, зловживав повноваженнями у політичних цілях.

"Ми підемо і знайдемо змовників, не тільки в адміністрації, а й у ЗМІ. Так, ми збираємося прийти за людьми у ЗМІ, хто брехав американським громадянам, хто допоміг Джо Байдену сфальшувати президентські вибори", - заявляв раніше Патель.

ЦРУ очолить колишній голова Національної розвідки США Джон Реткліфф. А Міністром оборони стане... ведучий телеканалу Fox News Піт Хегсет. Хоча й із досвідом служби в армії. Він, зокрема, служив в Іраку, Афганістані та на військовій базі в Гуантанамо. Щодо війни в Україні, то він більше піклується про авторитет Росії, ніж перемогу України.

Під час одного з виступів він також висловився щодо російського вторгнення в Україну у 2022 році, назвавши його "війною Путіна за принципом "поверни мені моє". "Якщо Україна зможе себе захистити - чудово. Але я не хочу, щоб американське втручання надто поглиблювалося до Європи, провокуючи Путіна до відчуття, що він затиснутий у кут", - каже Хегсет.

Джон Реткліфф (ліворуч). Фото: instagram.com/dni_ratcliffe та Піт Хегсет. Фото: facebook.com/PeteHegseth

Джон Реткліфф (ліворуч). Фото: instagram.com/dni_ratcliffe та Піт Хегсет. Фото: facebook.com/PeteHegseth

«Господарством» Білого дому вперше в історії керуватиме жінка

Дональд Трамп обрав голову його передвиборчої кампанії Сьюзі Вайлз керівником апарату Білого дому. Вона стане першою жінкою на цій посаді.

"Сьюзі Вайлз тільки-но допомогла мені досягти однієї з найбільших політичних перемог в американській історії і була невід'ємною частиною моїх успішних кампаній 2016 і 2020 років", - сказав Трамп.

Вайлз залишилася з Трампом, навіть коли багато хто вважав політика вигнанцем після того, як його прихильники штурмували Капітолій. На відміну від деяких радників, вона рідко сперечалася з ним та підтримувала тісні стосунки.

А ще подейкують, що Сьюзі Вайлз уміло стримувала зайву емоційність Трампа на людях. Фото: x.com/EuromaidanPress

А ще подейкують, що Сьюзі Вайлз уміло стримувала зайву емоційність Трампа на людях. Фото: x.com/EuromaidanPress

Публічним «обличчям» Білого дому стане речник його виборчої кампанії

Керолайн Левітт працювала помічником прессекретаря у пресслужбі Білого дому під час першого президентського терміну Дональда Трампа і, зважаючи на все, зарекомендувала себе настільки добре, що стала прессекретарем виборчої кампанії республіканців 2024 року.

За інформацією деяких джерел, близьких до Трампа, їй обіцяють місце прессекретаря Білого дому. Це найбільша публічна посада в американській адміністрації.

Керолайн Левітт підтримує Трампа ще з першого президентського терміну. Фото: instagram.com/karolineleavitt

Керолайн Левітт підтримує Трампа ще з першого президентського терміну. Фото: instagram.com/karolineleavitt

До речі

Трамп планує обійтися без «яструбів»

Водночас Дональд Трамп не хоче призначати до своєї адміністрації і жорстких противників Росії. Він не має наміру запрошувати до своєї майбутньої адміністрації двох відомих представників Республіканської партії, які обіймали високі посади в його адміністрації під час першого терміну – Ніккі Гейлі та Майка Помпео.

Ніккі Гейлі у перший термін Трампа обіймала посаду представника США в ООН, а Помпео був директором ЦРУ, а потім держсекретарем. Гейлі звинувачувала Трампа в його надмірній м'якості стосовно російського президента Володимира Путіна. Помпео також виступав за посилення курсу США щодо Росії. А Трамп тоді заявляв, що хотів би "порозумітися" з Путіним.

"Я не запрошуватиму Ніккі Гейлі і Майка Помпео стати членами адміністрації Трампа, яка зараз формується", - повідомив сам Трамп.