2 грудня
Завантажити ще
back icon

Пазли за мотивами "Гаррі Поттера" та "Ігри престолів": як харків'яни почали співпрацювати з Warner Bros.

Пазли за мотивами
Фото: instagram.com/woods.story_ua

Створювати пазли з дерева подружжя Вікторія та Михайло Ридаш спочатку почали як хобі – що ще робити під час карантину? Але вже перші їхні роботи настільки сподобалися рідним і близьким, що незабаром сімейне захоплення пари перетворилося на бізнес, на компанію Woods Story.

Так, 2020 року вони стали одними з перших, хто виготовляв дерев'яні пазли в Україні. Але, мабуть, найбільшим успіхом стало те, що вони отримали іменну ліцензію від Warner Bros. на виготовлення пазлів з персонажами "Гаррі Поттера", "Ігри престолів" та інших відомих фільмів і мультфільмів.

Кореспондент Коротко про розпитала Вікторію Ридаш про бізнес під час війни, про співпрацю з Warner Bros. та про плани на майбутнє.

На карантині треба було чимось зайнятися

Вікторія та Михайло одними з перших почали виробляти дерев'яні пазли в Україні. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Вікторія та Михайло одними з перших почали виробляти дерев'яні пазли в Україні. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Під час першого ковідного карантину багато хто переглянув усі фільми, перечитав безліч книг і шукав, чим би зайнятися. Вікторія згадує, що у пошуку цікавого заняття дивилися, що є на західному ринку. Там і побачили дерев'яні пазли. Вирішили адаптувати їх до наших умов, адже на українському ринку такого не було.

Першою роботою стала лінійка з трьох тварин – лев, лисиця та сова. Зрозуміло, що обладнання не купували і команду не наймали. Картинки допоміг намалювати дизайнер, другий підрядник допоміг нанести зображення на деревину, третій - вирізав шматочки пазла лазером.

– Спочатку ми робили пазли для себе, – розповідає Вікторія. - Хотіли, щоби було цікаво нам. Потім зрозуміли, що вони подобаються нашим друзям та знайомим. За їхніми словами, це має бути цікавим для всіх, адже вийшло дуже круто. То ми подумали: а чому б і не розпочати свою справу?

Відразу вирішили робити пазли з дерева, а не з паперу.

Лев - один із найперших пазлів. А тепер у колекції є безліч інших тварин. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Лев - один із найперших пазлів. А тепер у колекції є безліч інших тварин. Фото: instagram.com/woods.story_ua

- Папір більше відноситься до масмаркету, а дерево – крафтовий екологічний матеріал. Нам хотілося робити щось незвичайне, крафтовий продукт: пазлів із дерева на той момент у масовому виробництві в Україні не було. Були якісь майстерні, які робили пазли на замовлення, але великого виробника ми не бачили. Плюс у нас були знайомі, які мали лазерний верстат. У період ковіда вони втратили свої обсяги, і ми розуміли, що вони можуть нам надавати свої послуги. Так склалося на користь деревини.

Для наступних пазлів подружжя вже прописувало ТЗ (колір, форму, деталі, як це має виглядати загалом – наприклад, були зображення панди чи сови). А схема залишалася та сама: спочатку замовляли зображення дизайнеру, потім іншому фахівцю - зробити з малюнка макет для пазла: за допомогою ультрафіолетового принтера зображення наноситься на деревину, а потім полотно розрізається на деталі. Потім комплектується та збирається вручну. А вже коли справа почала перетворюватися на бізнес, Вікторія та Михайло задумалися про придбання обладнання та розширення команди. Тож у команді Woods Story тепер були і дизайнер, і фахівець, який перетворював картинку на пазл і збирав її.

Є пазли на українську тематику. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Є пазли на українську тематику. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Заставили всю квартиру замовленнями

Справа йшла добре, подружжя вирішило звільнитися з роботи, щоб займатися власною справою. Згодом з'явилося своє приміщення. Влітку 2021 року вже купили обладнання, винайняли приміщення, почали формувати команду.

- Зараз згадуємо про початок шляху із посмішкою. Було цікаво та весело. Спочатку ми все робили з чоловіком за допомогою підрядників. У нас була основна робота, а після робочого дня о 18.00 їхали до одного підрядника, забирали у нього матеріал і відвозили другому підряднику. Забирали у другого роботу та везли все додому. Все було розкладено по коробках та пакетах як окремі деталі. Вдома з чоловіком комплектували деталі, їхали поштою та відправляли пазли замовникам.

Першими покупцями збірних картинок стали також друзі та знайомі. Здебільшого на подарунок – чудова ідея подарунка. Причому замовлень було не так уже й мало. Перші пазли доводилося зберігати в квартирі, місця для життя було все менше.

- Перед новорічними святами 2021 року нам надійшло замовлення на 400 пазлів із совою. Тоді біля стіни в нашому будинку стояли великі стоси пазлів, вищі за людський зріст, - каже Вікторія.

Звичайно, це ще більше додало подружжю мотивації та віри в те, що їхній товар має попит. Таке замовлення стало для них стимулом і поштовхом розпочати розвиток свого бренду. Створили сторінку в Instagram, власний сайт із простою формою замовлення.

А у 2022 році їхнє життя, як і життя мільйонів інших українців, змінилося.

– 23 лютого ми закінчили роботу, а 24-го вже не змогли вийти на роботу – людям було не до цього. А після того, як переїхали до Буська Львівської області, спочатку було не до роботи, але незабаром нас знову почали запитувати, чи можна замовити нові пазли. Тож ми почали заново організовувати роботу та набирати команду. Спочатку працювали в гаражі у знайомих, а через кілька місяців знайшли приміщення. Запросили на роботу старих співробітників та почали набирати нових людей у ​​команду. Перевезли з Харкова старе обладнання, у процесі роботи розширюємося та купуємо ще.

Родина Ридаш перевезла обладнання з Харкова до Буська та продовжує працювати на Львівщині. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Родина Ридаш перевезла обладнання з Харкова до Буська та продовжує працювати на Львівщині. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Шукали виходи на Warner Bros., але ті вийшли на них самі

Гогвордс - пазли з серії про Гаррі Поттера, мабуть, найпопулярніші в Woods Story. Фото: woodsstory.ua

Гогвордс - пазли з серії про Гаррі Поттера, мабуть, найпопулярніші в Woods Story. Фото: woodsstory.ua

Ще до повномасштабного вторгнення Михайло та Вікторія подумали, що одних левів і сов мало, і вирішили замахнутися на складніші пазли з пізнаваними персонажами. Наприклад, за мотивами фільму про Гаррі Поттера. Але такі речі можна було виробляти лише ліцензійно, тому довелося до виробничих питань додавати серйозні юридичні.

- Ще 2021 року ми почали шукати вихід на Warner Bros. Консультувалися з різними юридичними компаніями, шукали через сарафанне радіо та знайомих контакти, писали листи на офіційну пошту, але на той момент не отримали жодної відповіді. Та влітку 2023 року представники компанії вийшли на нас самі, – розповідає Вікторія. - Можливо, наші минулі дії відіграли у цьому якусь роль, і це була відповідь на нашу спробу достукатися.

Контракт із Warner Bros. дав компанії додатковий поштовх. Подружжя зрозуміло, що обсяги продажів збільшуватимуться. Подалися на грант від держави, за ці гроші придбали додаткове обладнання для збільшення потужностей, набрали в команду нових людей.

Пазли за мотивами "Гаррі Поттера" – одні з найпопулярніших у компанії Woods Story.

- У нас по "Гаррі Поттеру" велика лінійка, останні 4 місяці ми регулярно випускаємо новинки, щомісяця додаємо щось нове. Коли виходить новинка, вона привертає особливу увагу та стає новим бестселером. Нашим клієнтам подобається лінійка з містичними персонажами з "Гаррі Поттера" - це ельф Доббі, сова та гіпогриф. Зараз у цій лінійці три позиції, і вони мають найбільшу популярність, - каже Вікторія.

Пазл за мотивами Ріка і Морті. Фото: woodsstory.ua

Пазл за мотивами Ріка і Морті. Фото: woodsstory.ua

На сьогодні Woods Story має ліцензію на різних героїв студії - не тільки на франшизу про Гаррі Поттера, а й інших відомих фільмів і мультфільмів – «Рік і Морті» та «Том і Джеррі», «Гра престолів». Також подружжя планує розширити асортимент, вірить в те, що це не остання їхня співпраця з відомою студією і, можливо, будуть ще цікаві кейси.

Незважаючи на переїзд та воєнні складнощі, робота над пазлами триває, адже попит є.

– Найбільше роботи перед новорічними святами, – пояснює Вікторія Ридаш. - Наш товар безпосередньо асоціюється із подарунками. У середньому виготовляємо від 500 до 1000 на місяць.

У планах у команди не лише збільшити кількість пазлів, а й брати корпоративні замовлення. А в майбутньому хочуть вийти на міжнародний ринок із якісним ліцензійним українським продуктом. Ну і повернутися до рідного Харкова після перемоги.

Лютоволк із «Ігри престолів» – для фанатів Старків. Фото: instagram.com/woods.story_ua

Лютоволк із «Ігри престолів» – для фанатів Старків. Фото: instagram.com/woods.story_ua